Projektowanie

Jak urządzić kuchnię?

Mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. Dlatego tak wiele czasu poświęcamy na jej urządzenie.

By wnętrza robiły doskonałe wrażenie, a pobyt w kuchni sprawiał Ci przyjemność, warto pamiętać o kilku zasadach urządzania kuchni.

  • Postaw na wysoką jakość mebli

Kuchnia to inwestycja na lata. Bez względu na to, czy decydujemy się na meble nowoczesne czy klasyczne, powinny one odznaczać się wysoką jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę na wykończenia i detale wymarzonych mebli.

  • Przede wszystkim ergonomia

Kuchnia może być ładna, ale musi być funkcjonalna. Łatwy dostęp do przedmiotów to w przypadku kuchni podstawowa zasada. Przemyślane ustawienie szafek, sprzętów AGD i odległości między nimi jest niezwykle istotne, bo w kuchni spędzamy rocznie blisko miesiąc naszego życia.
Przykład funkcjonalnego rozwiązania? Szafkę na talerze lub szklanki umieść blisko zmywarki. Dzięki temu, odkładanie czystych naczyń nie będzie tak czasochłonne.

  • Dobra organizacja wnętrza

Dobrze urządzona kuchnia, to kuchnia dobrze zorganizowana. Nie chodzi tylko o odpowiednie rozmieszczenie szafek i sprzętów, ale również o samo wyposażenie szafek. Pozwoli to na przechowywanie różnej wielkości naczyń i urządzeń – od niskich szklanek po wysokie roboty kuchenne czy dzbanki.

Sprawdź ofertę kuchni w Pszczynie i Czechowicach.